ЯК МЕШКАНЦЯМ БУДИНКУ ЕКОНОМИТИ

Кількість ОСББ все більше збільшується, об’єднання мешканців мають свої переваги, але комунальні послуги постачають в будинок інші комунальні підприємства.

Від якості води – багато що залежить, але якість води надходить “з міста” м’яко сказати далеко до потрібної якості, від цього залежить:

  • кількість ремонтів труб всередині будинку
  • прориви і затоплення
  • ремонт побутових приладів – споживачів води
  • можуть ламатися та давати неправильні показання лічильники води

Як все це зменшити до 50%?

Всі споживачі страждають від планових робіт

Труби корродують зі стоячою водою, і при включенні вся ця “муть” йде в усі крани, найбільше страждають споживачі холодної води: пральні машини, посудомийні машини, лічильники – збивають показання, ламаються бойлери (якщо влітку не використовується контур гарячої води)

Разом з залізним шламом заносяться: бруд, мул і пісок – разом вони утворюють вапняний наліт, який осідає на трубах і радіаторах.

Для очищення холодної води, що надходить в будинок, може працювати двокамерний фільтр-гідроциклон, в першій камері вода закручується в потоці, відкидаючи в шламозбірник великі частки, і потім надходить у фільтр тонкого очищення, де остаточно доочищуєтся і надходить в будинок такий, який приблизно вона повинна надходити від комунальних служб. Завдяки цьому очищенні не тільки не виходять з ладу побутові прилади, а й збільшується ресурс фільтрів питної води: проточних або зворотного осмосу.

Вода теплоносій

Залізний шлам при швидкості води 2 метри в секунду “стирає” труби викликаючи також кавітацію, яка руйнує молекулярну структуру заліза.

Поширені зараз пластинчасті радіатори мають малу прохідність і розраховані на ідеальну воду. Залізний шлам може накопичуватися на стінках і ставати свого роду буфером тепла – вода не віддає тепло, за які заплатили споживачі.

Чисті радіатори можуть бути теплоефективніше до 40%

Багатоквартирний будинок може собі встановити промислові фільтри сепаратори і зменшити проблеми з ремонтом труб, з усією водою – що підводеться і відводеться.

Залізний шлам налиплий на магніти шламоотделітеля

У випадку з водою, як теплоносієм, то для кращого очищення необхідний грязевик – для грубої очистки, а потім магнітний шламоотделітель для остаточно очищення від шкідливого шламу теплої води.

Грязьовик і магнітний шламоотделітель можуть працювати в парі

Промислові агрегати для очищення гарячої та холодної води при своєму проектуванні, створенні, установці – можуть окупитися за 1-2 роки, і далі дрібні “ремонти” водних мереж будинку ОСББ не будуть накопичуватися в сніжний ком, який загрожує весь будинок залишити без води і тепла в самий невідповідний час.

Обслуговування таких агрегатів зводиться тільки до очищення від нагромадилося шламу і бруду.

Такі агрегати встановлюються на промислових підприємствах, для збереження обладнання, а також на підприємствах житлово-комунального господарства, але завжди потужностей цих пристроїв вистачає для очищення води, яка проходить досить зношені водні мережі міста.

Промислові рішення такого роду, можуть допомогти жителям ОСББ зберегти і збільшити ресурс всіх своїх радіаторів, побутових приладів і уникнути проривів труб і відключення води і тепла в самий невідповідний час. Об’єднання мешканців навіть без передачі будинку на обслуговування, може ініціювати установку таких агрегатів за погодженням з комунальним підприємством – водоканалом.

Василь Тугаенко, інженер-технолог, керівник виробництва Укргазкомплект-2010

Залишити коментар